ETIGRAF, s.r.o.

výroba etiket a komplexní řešení čárových kódů

+420499621123
hledat na webu ....
Úvod > Novinky > Aktualita: Jste skutečně připraveni na GHS/CLP značení?

07. 04. 2015

Jste skutečně připraveni na GHS/CLP značení?

Od 1. 6. 2015 vstupuje v platnost nařízení č. 1272/2008 (ES), kdy se chemické přípravky musí plně označovat a balit podle CLP (GHS) = systém klasifikace, označování a balení chemických látek a směsí. Jde především o jiné značení výstražnými symboly a texty o nebezpečnosti, které nesmí na etiketě chybět (viz. článek např. zde SZU: Nařízení (ES) č. 1272/2008).

Tyto symboly (piktogramy) jsou oproti těm původním (současným), které jsou ve čtverci a na žlutooranžovém poli, zcela jiné. Jedná se o červeně orámovaný kosočtverec, opatřený uvnitř černým symbolem na bílém pozadí.

GHS-CLP

U některých typů značení bude důležité také splňovat například zvýšené požadavky na odolnost vůči rozmazání, otěru, oděru, vlhkosti, chemickým látkám nebo UV záření. A kromě potisku, bude u těchto náročnějších značení hrát významnou roli i materiál samotné etikety.

U nás v ETIGRAFu jsme připraveni Vám pomoci s řešením této změny v označování. Doporučíme a nabídneme jak tiskárny, které budou vyhovovat vašim potřebám tisku a splňovat požadavky na GHS/CLP značení, tak také etikety vhodné k tomuto účelu.


Doporučené tiskárny pro GHS/CLP značení:[Novinky - archiv]

nahoru